З перших днів діяльності дитячої школи мистецтв №3 розпочав свою роботу фортепіанний відділ, започаткувавши традиції фортепіанного мистецтва нашої школи та виконавської підготовки юних музикантів.

Заняття фортепіано розвивають та формують всебічно розвинуту особистість, гра на фортепіано являє собою корисний вид діяльності при повній взаємодії психофізичних та слухо-моторних процесів. Під час навчання зароджується світогляд дитини, розвивається образне мислення, емоційна чуйність, музична пам’ять та наполегливість в досягненні мети. Програмний репертуар будується на кращих зразках національної та світової музичної культури, а також є різноманітним за стилями, жанрами, формою, фактурою та образним змістом.

На відділі працюють фахівці з великим досвідом роботи: Дорошкевич Наталія Вікторівна — завідувач відділу, викладач-методист вищої категорії; Нестерова Наталія Михайлівна — викладач-методист вищої категорії; Широкова Ірина Георгіївна — викладач-методист вищої категорії; Бойко Інна Вадимівна- викладач-методист вищої категорії; Бєлай Людмила Якимівна — старший викладач вищої категорії; Маркіна Олена Володимирівна — старший викладач вищої категорії; Багрій Ірина Вікторівна- старший викладач вищої категорії; Бойко Людмила Петрівна — викладач; Глигало Наталія Сергіївна — викладач; Доцяк Надія Мирославівна- викладач.

Досвідчені педагоги ведуть потужну концертно-лекційну роботу, приймають участь у різноманітних мистецьких проектах, безперервно підвищують власний професійний рівень ознайомлюючись з новітніми методиками фортепіанної виконавської майстерності.

Викладачів та їх вихованців можна побачити і почути у великих концертних залах на Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах юних піаністів. Про фортепіанний відділ стало відомо не тільки в Україні, але і за її межами (Англія, Італія, Франція, Польща, Болгарія та ін.)

Багато яскравих випускників відділу продовжують навчання на фортепіанних, теоретичних, диригентсько-хорових та вокальних відділах у середніх і вищих навчальних закладах.

Також на відділі існує програма творчого музичного розвитку дитини. Тут діти знайомляться з азами композиції і імпровізації, розвивають свій творчий потенціал, фантазію та уяву. Заняття проводяться по спеціальні програмі «Композиторська творчість» основна мета цього курсу – навчити дитину відчувати та сприймати художньо-музичний образ і вміти відтворювати його на музичному інструменті.

Нестерова Наталія Михайлівна, яка запроваджує цей напрямок в загальній системі музичного виховання є членом методобєднання  композиторської імпровізаційної творчості Київського міського методичного центру навчальних закладів.

З творами молодих композиторів можна ознайомитись в збірниках, виданими Київським міським методичним центром закладів культури та навчальних закладів «Діти-дітям» ( м. Київ 2014 р. та2016 р.)

Викладачі фортепіанного відділу долучилися до вирішення проблем і питань, які виникли в сучасній мистецькій педагогіці останніх років по адаптації дітей з особливими потребами. Викладацька практика спілкування з дітьми дозволяє викладачам-практикам зробити висновки, що рухові, зорові та фізичні вади дітей сучасної мистецької педагогіці не є чинниками, які повністю виключають та знищують виконання та навчання таких учнів.

Методична розробка теми «Розвиток  музичних виконавських, піаністичних здібностей у дітей з обмеженими можливостями» є початком розробки теми як актуальної та перспективної по формуванню моделі інклюзивної освіти вона є покликом надати допомогу викладачам початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів.

  «Клавіші фортепіано чорно-білі, але вони звучать як мільйон кольорів у вашому розумі» Марія Христин Мена